تبلیغات
رنگ پلاستیک ساختمانی

بدون موضوع / بدون موضوع | 24 دیدگاه | 1 بهمن 1389 ساعت 17:16

یکی از پرمصرف ترین رنگ های ساختمانی گروه رنگ های پلاستیک (امولسیون) میباشد.ماده اصلی این رنگ لاتکس میباشد ودر دو نوع تمام پلاستیک ونیم پلاستیک عرضه میشود.

نوع تمام پلاستیک به ادعای کارخانجات رنگ سازی قابل شستشو میباشد ولی تجربه نشان داده که این ادعا صرفا تبلیغاتیست وکلا رنگ های حلال آب قابللیت شستشو100%را ندارند وکارفرمایانی که مایل به شستشوی منزل خود هستند تنها به رنگ های روغنی میتوانند اطمینان کنند.

پرمصرف ترین رنگ در این نوع: نیم پلاستیک میباشد که رنگ نیم پلاستیکی که استاندارد باشد در مقابل آب مقاوم هستند (قابل شستشو نیستند) وهزینه پائینتر وسرعت اجرای بالاترونداشتن بو وشیک بودن و.... باعث شده است که استقبال زیادی از این نوع رنگ بشود.

دیده شده که حتی در ساختمان های گرانقیمت هم به لحاظ شیک بودن رنگ پلاستیک (نیم پلاستیک) مصرف میشود وکارفرما بعد از 2 یا 3 سال با صرف زمان وهزینه کمتر نسبت به رنگ روغنی : دیوارهای ساختمان خود را تغییر رنگ میدهند وروحی تازه به فضای زندگی خود میدهند.

ان شاالله در آینده مطالبی در مورد روانشناسی رنگ های مختلف خواهم نوشت.

رنگ پلاستیک (طبق عرفی که معمول شده نقاشان وکارفرمایان رنگ نیم پلاستیک را رنگ پلاستیک مینامند وکارفرمائی که قصد سفارش رنگ پلاستیک داشته باشد سفارش رنگ پلاستیک قابل شستشو میدهد) هم مانند رنگ روغنی سازگاری بالائی نسبت به اجرا بوسیله غلطک دارد.

رنگ پلاستیکی که بوسیله قلم اجرا شود دارای رش قلم میشود که سلیقه اکثر کارفرمایان رش قلم را نمیپسندد ورنگ پلاستیکی که بوسیله غلطک یا اسپری گان اجرا شود حالت مخملی زیبا وشکیل دارد که مورد پسند هر نوع سلیقه ای قرار میگیرد.

رنگ پلاستیک برای اجرا بر روی گچ نو: نیاز به بتونه کشی کامل سطح (ماستیک) ندارد ودر صورتی که سطح کار ناصاف ودارای تعمیرات زیاد باشد ویا در صورت درخواست کارفرما (به هر دلیل) :باید سطح کار روغن الیف درجه 1 (سطح کاری که گچ است) اجرا شود وسپس 1 یا دو دست بتونه کشی کامل (ماستیک) اجرا شود وهزینه روغن زدن وبتونه کشی جداگانه محاسبه شود.

رنگ پلاستیک فاقد بو میباشد وسرعت خشک شدن بالائی دارد.

کلا در منازل ایرانیان رنگ پلاستیک برای سقف ها استفاده میشود که علاوه بر کاهش هزینه به واسطه عبور راحت گرما ورطوبت هوا از رنگ پلاستیک: این نوع رنگ برای سقف مناسبتر از رنگ روغنی میباشد.

در سالهای گذشته که رنگ پلاستیک استاندارد عرف نبود کارفرمایان سفارش رنگ کردن منزل بوسیله گل سفید میدادند که عبارت بود از تکه های گلی سفید رنگ که باید خرد میشد وچندروز در آب خیس میخورد وبعد از حل شدن (به سختی حل میشد) وگذشتن رنگ از صافی با لعاب (سریش حل شده در آب) مخلوط میشد وباز هم از صافی عبور میکرد وبعد بوسیله قلم ویا پمپ های سمپاشی بر روی سقف ودیوار اجرا میشد.

البته استفاده از گل سفید تا حدود زیادی منسوخ شده و وقت وانرژی که صرف آماده کردن گل میشود ونیز کیفیت پائین ودر ضمن قیمت بالای گل سفید استفاده از این پوشش را منسوخ کرده (البته بعضی از کارفرمایان مسن هنوز هم سفارش گل زدن برای ساخت های قدیمی را دارند)

این پست مطالبی (هرچند خلاصه) در مورد رنگ پلاستیک بود که امیدوارم برای کارفرمایان اطلاعات مفیدی داشته باشد.

نرخ رنگ پلاستیک با مصالح استاندارد از قرار هر متر مربع 2000 تومان میباشد (قیمت مربوط به نقاشی ساختمان یگانه میباشد ونرخ رسمی اتحادیه نقاشان ساختمان بالاتر است ولطفا کارفرمایان محترم از مقایسه قیمت های ما با قیمت نقاشی که برایشان کار میکند اجتناب کنند

درقسما ارتباط با ما میتوانید لیست قیمتهای نقاشی ساختمان یگانه را مشاهده نمائید)

 

تلفن همراه :09131186399

تلفن ثابت (پیغامگیر) :2274123

از پذیرش سفارشات خارج از شهر اصفهان وهمچنین انجام خرده کاری معذوریم.

با تشکر

 

1 دیدگاه  1. رحمان گفته :

    خسته نباشی مطالب مفیدی در مورد نقاشی ساختمان گذاشتی امیدوارم در مورد رنگ اکرلیک وبلکا هم مطالبی بزاری اگه یک پست هم در مورد نکات فنی که کارفرماها قبل از انتخاب نقاش باید بهش توجه کنند ونکاتی که در حین کار نقاش خونشون باید بدونن بزاری خیلی مفیده. ممنون از زحمتت وسایتی که راه انداختی واصلاعات مفیدی که میدی

    مشاهده سایت رحمان

    پاسخ مدیر : چشم. ان شاالله به مرور به تمام پوشش های ساختمانی میپردازم.با عرض پوزش مدتیه به خاطره فشاره کار وخستگی نتونستم سایت را آپ کنم ولی ان شاالله به زودی سایت را با مطالبی جدید آپ میکنم وحتما نظره شما را هم مدنظر قرار میدم.ممنون از نظرتونبرای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: